Kierownik:  mgr reh. Artur Leżański 

Asystenci:      mgr reh. Jolanta Wcisło

                       lic fizjot. Lidia Słonina

                       techn. reh. Wincenty Chmielarczyk

Pozostali pracownicy:

lek. med. spec. reh Józef Żądło

8 techników fizjoterapii

tel. 18 2676060 do 68 w. 258 (Basen), 406 (Kierownik). 

Zakład Rehabilitacji zajmuje się szeroko rozumianą rehabilitacją w przebiegu chorób układu oddechowego oraz wielu innych schorzeń jak m.in. dziecięce porażenia mózgowe, niedowłady motoruchowe, stany pourazowe i pooperacyjne, wady rozwojowe klatki piersiowej, wady postawy oraz boczne skrzywienia kręgosłupa.

Zakład Rehabilitacji oferuje konsultację lekarską oraz najnowocześniejszą i nieinwazyjną diagnostykę, taką jak komputerowa ocena wad postawy i bocznych skrzywień kręgosłupa, czynnościowa ocena układu oddechowego, ocena wydolności wysiłkowej, diagnostyka neuroruchowa oraz motoruchowa wykonywanych w

 

Poradnia Rehabilitacyjna

Dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych oferujemy zabiegi i zajęcia fizjoterapeutyczne w zindywidualizowanym trybie, wykonywane w specjalistycznych, idealnie przystosowanych do tego celu obiektach:

-          kryty basen,

-          inhalatoria, sale do drenażu,

-          hala sportowa,

-          sale do kinezyterapii,

-          gabinety fizykoterapii.

 W zależności od wskazań diagnostycznych oferujemy m.in:

-          inhalacje lecznicze,

-          drenaż oskrzeli,

-          specjalistyczne ćwiczenia kinezyterapeutyczne,

-          ćwiczenia oddechowe ( m.in. ćwiczenia w basenie),

-          zajęcia rekreacyjno-sportowe (np. gry sportowe, nauka pływania,),

-          zajęcia na siłowni,

-         zabiegi fizykoterapeutyczne (masaż klasyczny i podwodny, światłolecznictwo, laseroterapia, elektroterapia, magnetoterapia),

-          sucha sauna.

Zakład Rehabilitacji posiada umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie ambulatoryjnych usług rehabilitacyjnych dla dzieci. Dla dorosłych zabiegi i zajęcia wykonywane są odpłatnie (patrz cennik). 

Zakład Rehabilitacji dysponuje możliwością odpłatnego wynajmu basenu, sali gimnastycznej, siłowni oraz pełnowymiarowej hali sportowej na zasadach indywidualnych oraz grupowych (patrz cennik).

Poradnia Rehabilitacji:

lek. med. spec. reh. Józef Żądło przyjmuje w czwartki w godz. 14.30 – 12.30.

W Poradni Rehabilitacyjnej wykonywane są nieodpłatne konsultacje rehabilitacyjne na podstawie skierowań z POZ oraz odpłatnie bez konieczności posiadania skierowań (po telefonicznym uzgodnieniu terminu), także w przypadku komputerowej oceny wad postawy wykonywanej codziennie w pracowni oceny wad postawy (patrz cennik).

kryty basen

W skład kompleksu Basenu wchodzą większa i mniejsza niecka basenowa (temperatura wody odpowiednio: 32 st. C i 35 st. C), co stanowi idealne warunki do przeprowadzania zajęć terapeutycznych w wielu schorzeniach układu oddechowego, problemach ortopedycznych szczególnie w skrzywieniach kręgosłupa oraz w niedowładach porażeniowych u dzieci prowadzonych przez doświadczonych rehabilitantów. W ustalonych porach istnieje możliwość skorzystania z wolnego wejścia na Basen lub skorzystania z lekcji nauki pływania (patrz cennik).

inhalatoria, sale do drenażu

Zabiegi inhalacyjne wykonywane są w specjalnie do tego przystosowanych i wyposażonych pomieszczeniach znajdujących się w poszczególnych Klinikach. Dla wszystkich chętnych nie będących pacjentami IGiChP, istnieje możliwość skorzystania z odpłatnych zabiegów inhalacyjnych, stanowiących np. wspaniałe lecznicze uzupełnienie pobytu wczasowego w Rabce-Zdroju (patrz cennik).

hala sportowa

Pełnowymiarowa Hala Sportowa stwarza pacjentom IGiChP wspaniałe warunki do uzupełnienia oddziaływania rehabilitacyjnego o atrakcyjne rekreacyjno-sportowe formy terapii ruchowej. W czasie wolnym od zajęć z pacjentami Zakład Rehabilitacji prowadzi wynajem Hali Sportowej dla Klubów Sportowych organizujących zgrupowania treningowe oraz dla osób prywatnych np. dla gry w tenisa przez cały rok (patrz cennik).

sale do kinezyterapii

Sale do kinezyterapii wyposażone są we wszelkie niezbędne przyrządy, przystosowane do indywidualnych oraz grupowych ćwiczeń rehabilitacyjnych. Dla osób zainteresowanych istnieje możliwość skorzystania z siłowni (patrz cennik).

gabinet fizykoterapii

Gabinet fizykoterapii specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów takich jak: ciepłolecznictwo, magnetoterapia, hydroterapia, elektroterapia, laseroterapia, masaże, wykonywanych bezpłatnie w ramach refundacji na podstawie skierowania lekarskiego oraz odpłatnie dla osób bez refundacji (patrz cennik).

 

Dodatkowe informacje